Wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Uczniowie klas I-III i IV-VII w październiku 2017 r. i styczniu 2018 r. uczestniczyli w XIV Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Po dwóch etapach zmagań z zawiłościami naszego ojczystego języka (etap I – test wyboru, etap II – korekta tekstu) finalistką konkursu została Oliwia Okoń z klasy VI a, która będzie reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim finale w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie klas młodszych: Pola Piątek z klasy III d i Jakub Cieśliński z klasy III a.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu dziękujemy za liczny udział, finalistce i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny organizator konkursu: M. Budka i M. Rogalska

AKTUALNOŚCI, Konkursy