Kontynuacja kształcenia w ukraińskim systemie oświaty – informacja dla rodziców i opiekunów – informacja ze strony Gminy Łomianki

Dzieci i uczniowie, obywatele Ukrainy, uczący się w przedszkolu lub szkole funkcjonującej w ukraińskim systemie oświaty w trybie zdalnym nie podlegają obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu, obowiązkowi szkolnemu albo obowiązkowi nauki.

Rodzic lub osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem lub uczniem składa do gminy właściwej ze względu na miejsce pobytu dziecka lub ucznia oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty.

Wzór oświadczenia o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty dostępny jest na stronie internetowej www.lomianki.pl (w zakładce Pomoc dla Ukrainy – Edukacja) oraz w Wydziale Edukacji w Urzędzie Miejskim w Łomiankach przy ul. Staszica 2.

Oświadczenie można złożyć osobiście w Wydziale Edukacji w Urzędzie Miejskim w Łomiankach przy ul. Staszica 2 lub w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 115, elektronicznie na adres email: um@poczta.lomianki.pl lub wysłać na adres korespondencyjny Urzędu Miejskiego w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 115.

ag
grafika: mn